Panele fotowoltaiczne

Na rynku istnieje wielu marek paneli słonecznych, niemal wszyscy producenci  obiecują najwyższą wydajność, przy zachowaniu najlepszej jakości swoich produktów. Taka sytuacja znacznie utrudnia konsumentom wybór najbardziej ekonomicznego produktu...

zobacz więcej

Kable i akcesoria

Konektory (złączki) i kable są kolejnym, niezbędnym elementem wpływającym na wydajność, bezpieczeństwo, oraz skuteczność funkcjonowania systemu fotowoltaicznego. Odpowiednie dostosowanie do pozostałych elementów układu i najwyższa jakość wykonania są gwarantem bezawaryjnej pracy na długie lata...

zobacz więcej

Inwertery

Inwertery (falowniki) stanowią "serce" instalacji, ponieważ są one odpowiedzialne za zmianę wartości prądu i napięcia w sposób odpowiadający wymaganiom sieci elektrycznej (konwersja prądu stałego na prąd zmienny). Dlatego, niezawodność i wysoka wydajność to najważniejsze właściwości inwerterów. Inwertery dobieramy odpowiednio do paneli fotowoltaicznych, tak aby stworzyć dobry jakościowo i kosztowo zestaw który można bez problemu podłączyć do Polskich sieci...

zobacz więcej

Systemy montażowe

Wydajność systemu jest zależna nie tylko od ilości pozyskiwanej energii, ale bezpiecznej eksploatacji.  Dobrze wykonana konstrukcja montażowa będzie wiec miała za zadanie zapewnić nie tylko odpowiednie nachylenie panelu fotowoltaicznego, ale jego bezpieczne funkcjonowanie przez wiele lat. Systemy montażowo-konstrukcyjne projektowane są w zależności o warunków zabudowy (rodzaju gruntu, konstrukcji i pokrycia dachowego).

 

W naszej ofercie min. proponujemy sprawdzone systemy montażowe i komponenty holenderskich firm;  ClickFit oraz Sunbeam BV.

 

ClickFit  - wprowadzając opatentowane rozwiązania (braku połączeń pomiędzy hakiem i szyna nośna w przypadku montażu na dachach skośnych) zmniejszył liczbę komponentów i narzędzi, które są potrzebne do wykonania instalacji. W praktyce zaowocowało to wprowadzeniem bezpieczniejszych metody pracy i znacznym obniżeniem kosztów instalacji oraz szybkości montażu (do 40%) w porównaniu z innymi systemami.

Aby uzyskać więcej informacji o produktach, systemy montażowe ClickFit  kliknij tutaj

ClickFit wszystkie elementy poszczególnych systemów wykonuje się z wysokiej jakości materiałów przy użyciu tylko stali nierdzewnej i aluminium.
Gwarancja  20 lat.
Certyfikaty  TÜV Rheinland (ID +18.404)

 

W ciągu naszej wieloletniej praktyki wykonując projekty na większą skalę, przy konstrukcjach na dachach płaskich lub lekko przechylonych bezkonkurencyjne okazały się rozwiązania systemu FlatFix

 

FlatFix to prosta i szybka w montażu, bezpieczna dzięki swojej stabilności i możliwości dociążenia konstrukcja wsporcza w kształcie ramy, wykonana  z aluminium i elementów ze stali nierdzewnej,  która  może być stosowane do prawie wszystkich typów modułów. Zabezpieczenie za pomocą śrub lub poprzez dodatkowy balast, zwarta konstrukcja dzięki zastosowaniu bocznych osłonom sprawia, ze ten system montażowy gwarantuje odporność na działanie czynników zewnętrznych w postaci silnego wiatru.

Aby uzyskać więcej informacji o produktach  systemy montażowe ClickFix  kliknij tutaj

 

 

Sunbeam BV – holenderska firma z 20 letnim doświadczeniem w dziedzinie energetyki, specjalizująca się w produkcji profesjonalnych systemów  montażowych PV. Zintegrowane podejście projektowe, testowanie produktów w tunelach wiatrowych doprowadziły do stworzenia nowatorskiego systemu zoptymalizowanego niemal pod  każdym względem.

Aby uzyskać więcej informacji o produktach, systemy montażowe Sunbeam  kliknij tutaj

 

System SUNBEAM w zasadzie składa się tylko z dwóch części: profile bazowe i nośniki. Stopy, śruby i elementy mocujące są fabrycznie zmontowane.
Wykonanie systemu wymaga jedynie połączenia konstrukcji wsporczej do profili bazowych za pomocą opatentowanego zacisku, bez piłowania czy ciecia.  Wzajemnie zacieśniające się elementy tworzą, strukturę sztywnej matrycy, która wyrównuje obciążenia wiatrem oraz minimalizuje obciążenie modułów. Plastikowe, formowane wtryskowo stopy zapewniają swobodny przepływ wody pod spodem systemu. Konstrukcje wyposażone są w zaciski kablowe, które zapewniają, że kable nie spoczywają luźno na dachu.

 

System nadaje się do każdego rozmiaru, marki paneli słonecznych, od mini-zestawów do mega-watowy elektrowni. Kąty połączenia modułów mogą być dopasowane do lokalnych warunków i potrzeb klienta.

Wszystkie elementy poszczególnych systemów wykonuje się z wysokiej jakości materiałów przy użyciu tylko stali nierdzewnej i aluminium.

Gwarancja -10-letnia gwarancja na wszystkie komponenty.

 

system FlatFix system FlatFix system FlatFix
system FlaFix system FlatFix system FlatFix