Kable i akcesoria

Konektory (złączki) i kable są kolejnym, niezbędnym elementem wpływającym na wydajność, bezpieczeństwo, oraz skuteczność funkcjonowania systemu fotowoltaicznego. Odpowiednie dostosowanie do pozostałych elementów układu i najwyższa jakość wykonania są gwarantem bezawaryjnej pracy na długie lata...

zobacz więcej

Inwertery

Inwertery (falowniki) stanowią "serce" instalacji, ponieważ są one odpowiedzialne za zmianę wartości prądu i napięcia w sposób odpowiadający wymaganiom sieci elektrycznej (konwersja prądu stałego na prąd zmienny). Dlatego, niezawodność i wysoka wydajność to najważniejsze właściwości inwerterów. Inwertery dobieramy odpowiednio do paneli fotowoltaicznych, tak aby stworzyć dobry jakościowo i kosztowo zestaw który można bez problemu podłączyć do Polskich sieci...

zobacz więcej

Systemy montażowe

Wydajność systemu jest zależna nie tylko od ilości pozyskiwanej energii, ale bezpiecznej eksploatacji.  Dobrze wykonana konstrukcja montażowa będzie wiec miała za zadanie zapewnić nie tylko odpowiednie nachylenie panelu fotowoltaicznego, ale jego bezpieczne funkcjonowanie przez wiele lat. Systemy montażowo-konstrukcyjne projektowane są w zależności o warunków...

zobacz więcej

Panele fotowoltaiczne

Na rynku istnieje wielu marek paneli słonecznych, niemal wszyscy producenci  obiecują najwyższą wydajność, przy zachowaniu najlepszej jakości swoich produktów. Taka sytuacja znacznie utrudnia konsumentom wybór najbardziej ekonomicznego produktu.

 

Wybierając panele słoneczne powinniśmy zwrócić uwagę na następujące parametry:

 

Moc szczytowa paneli słonecznych -  jednym z najbardziej istotnych parametrów (wskaźnik sprzedażowy) jest moc szczytowa, określona przez producentów dla każdego z produktów. W praktyce obserwuje się pewne zróżnicowania w tej kwestii, dlatego przewiduje się, że można znaleźć produkt, gdzie  odchylenie mocy szczytowej jest nieistotne lub tylko odbiega w górę. 

 

Temperatura paneli słonecznych -  praca w wysokich  temperaturach zmniejsza efektywność paneli słonecznych, co bezpośrednio przekłada się na straty  w produkcji energii. Porównanie w praktyce produktów różnych firm wykazuje różnice w kwestii sprawności przy wzroście temperatury.

 

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że dla dobrej wydajności instalacji niezbędny jest  odpowiedni  dobór paneli słonecznych. Dlatego też, przedstawiając Państwu naszą ofertę, zwracamy szczególną uwagę na  jakości, markę, niezawodność, obsługę i atrakcyjne ceny. Rynek paneli fotowoltaicznych jest bardzo dynamiczny w szczególności pod względem technologii produkcji i ceny, dlatego realizując dany projekt na bieżąco przeprowadzamy kalkulacje, sporządzając wycenę zawsze w oparciu o indywidualne zamówienie.

 

Przedstawiamy Państwu następujące propozycje producentów  paneli słonecznych, które min. znajdują się w naszej ofercie:
 

  • Yingli Solar szczegóły
  • Canadian Solar szczegóły
  • BYD szczegóły

Wszystkie z przedstawionych firm posiadają min. certyfikaty TÜV Rheinland

TÜV Rheinland Group -to  międzynarodowy koncern, lider na rynku usług certyfikacyjnych.

140-letnie doświadczenie oraz zespół fachowców pozwala na stałe już miejsce w czołówce firm z branży certyfikacyjnej na rynku światowym.

Aby utrzymać dotychczasowe certyfikaty na produkty z branży fotowoltaicznej, TÜV Rheinland w ciągu roku losowo wybiera próbki z linii produkcyjnych i magazynów, które następnie poddaje samodzielnym kontrolom.